ZA ZMENOU S RADOU MLÁDEŽE ŽILINSKÉHO KRAJA

ŠTRUKTÚROVANÝ DIALÓG S MLADÝMI.

V septembri 2015 sme spoločne s aktívnymi mladými ľuďmi z Čadce a Liptovského Mikuláša odštartovali sériu stretnutí, na ktorých sa budeme zaoberať životom v týchto dvoch mestách. Keďže je potrebné hovoriť o veciach nahlas, budeme diskutovať o tom, čo sa nám páči a čo funguje, ale aj o tom, čo by sme si vedeli predstaviť inak a chceli by sme zmeniť. Okrem zisťovania súčasných problémov sa pokúsime definovať aj to, ako by sme s nimi chceli a vedeli bojovať a ako by sme sa ako mladí ľudia dokázali zapojiť.

Prípravné stretnutie, ktoré prebehlo v Čadci aj v Liptovskom Mikuláši umožnilo akčným mladým zoznámiť sa navzájom a naplánovať si systém komunikácie a program ďalších stretnutí. Na konci mesiaca sa obe skupiny stretli v zasadačke Rady mládeže Žilinského kraja v Žiline, spoznali sa a spoločne zdieľali nápady a návrhy toho, ako stretnutia a jednotlivé aktivity realizovať.

Jedným z prvých cieľov našich stretnutí je mapovanie názoru mladých v meste Čadca a Liptovský Mikuláš. Po úvodných stretnutiach sa tak teraz môžeme naplno venovať práci a byť tak aktívnou a živou skupinou mladých v meste. Oba tímy sú dobre zohraté, nadšené a rovnako aj otvorené ďalším mladým, ktorí by sa na takomto projekte chceli podieľať.“ Mária Kullová (koordinátorka aktivít, RMŽK)

Projekt s názvom „Sme zvedaví, chceme participovať, štruktúrovaný dialóg s mladými ľuďmi“ je realizovaný v rámci programu Erasmus+ v spolupráci Rady mládeže Žilinského kraja a Asociácie krajských rád mládeže (AKRAM).